חטיבת האנרגיה

זרוע האנרגיה של קבוצת דוראל הנה מהמובילות בארץ בתחום פיתוח, ייזום וניהול פרויקטים בתחום האנרגיה המתחדשת. חברות הקבוצה פועלות בתחום האנרגיה הפוטו ולטאיית לייצור חשמל מאנרגית השמש, מערכות ביוגז (מתקני עיכול אנאירוביים), תשתיות החשמל, הסדרת מחלקי החשמל ההיסטוריים, פרויקטים של אנרגית רוח ועוד. הקבוצה צועדת עם המגמה הכלל עולמית לפיתוח מואץ של מקורות אנרגיה מתחדשים.
חברות הקבוצה מלוות את לקוחותיהם החל משלב הייזום, דרך ההקמה, הניהול והתחזוקה השוטפת, הקבוצה מציעה מקורות מימון ייחודים המאפשרים לצמצם את הסיכונים בפרויקטים מתחום זה.

סולארית דוראל

חברת סולארית דוראל חלוצה ומובילת תחום האנרגיה המתחדשת בישראל. החברה שהוקמה בשנת 2005 הנה החברה הוותיקה והמובילה בהקמה, תפעול ותחזוקה של מתקנים לייצור חשמל מאנרגיית השמש בישראל. בבעלות החברה עשרות מערכות קטנות ובינוניות לייצור חשמל מאנרגיית השמש בהספק מצטבר של כ 15 מגה.
הניסיון הרב שצברה החברה בייזום, תכנון, הקמה ותפעול מערכות פוטו וולטאיות במרחב הכפרי, הובילה לעשרות שיתופי פעולה עם ההתיישבות הקיבוצית בפריסה כלל ארצית, בין היתר בקיבוצים איילת השחר, גבעת חיים מאוחד, כפר חרוב, יטבתה, גזר, תפן, גינוסר, עין גב, כנרת, מעלה גלבוע, גשר הזיו, שומריה, חניתה, כרמיה, סמר, רשפים, תל קציר, שער הגולן, עלומים, להבות הבשן, אל רום, כפר רופין, ברפת העמק ועוד מפעלים ומבנים ברחבי הארץ.
הייחודיות של החברה היא במודל השותפות המלאה שהיא מציעה לקיבוצים בהקמת המתקנים באופן שמקטין את הסיכונים הפיננסיים הקיימים. החברה משתתפת בעלות של הקמת המתקן ותחזוקתו, כך שהדבר הופך אותה לבעלת אינטרס לשימור תפוקות המערכת הסולארית לאורך זמן.
בשנת 2014 רכשה חברת "אוצר התיישבות היהודים" 50% מפעילות חברת סולארית דוראל.

התחדשות עירונית

ההיערכות של רעידות אדמה וההתמודדות עם צפיפות הדיור במדינת ישראל, במיוחד באזור המרכז הביאו לתמורות שונות בתחום הנדל"ן. כך, נולדו להם פרויקטים שונים של התחדשות עירונית ובראשם תמ"א 38 על כל רבדיה.
כפועל יוצא מהשינויים הללו בתחום הנדל"ן והניסיון של חברת דוראל נדל"ן, פועלת החברה בייזום ניהול, ליווי וקידום פרויקטים של התחדשות עירונית באזורי ביקוש ברחבי הארץ, ביניהם פרויקטים של פינוי בינוי ושל תמ"א 38 על גווניה.
הייחודיות של דוראל הינה בכך שהיא מלווה ומנהלת את הפרויקט מתחילתו ועד סופו החל משלב בדיקת התכנות הפרויקט, ניהול משא ומתן עבור הדיירים אל מול הקבלנים והגורמים הרלבנטיים, ניהול הפרויקט מול רשויות התכנון והבנייה ועד לשלב מסירת הדירות לדיירים.

פעילות רלוונטית ולקוחות בתחומי ההתחדשות העירונית

שכונת מונטיפיורי.
פרויקט תמ"א 38 בשכונת בבלי בצפון ותל אביב.
ניהול פרויקט תמ"א 38 ברמת אביב ת"א.
מו"מ מול מס' ועדי בתים בערים תל אביב, גבעתיים, חולון, רמת גן וראשון לציון.
בנוסף, הקבוצה פעילה בייצוג בעלי קרקע מול יזמים / קבלנים בעסקאות קומבינציה.